Güncel SEO

By | 25 Ekim 2016

Güncel SEO Nedir?

güncel seoGüncel SEO kavramının anlamı, arama motorlarının yaptıkları algoritma düzenlemelerini takip etmek ve yapılan değişikliklere uyum stratejisi geliştirip, onu uygulamaktır. Bunun sebebi ise, SEO açısından web sitelerini güncel tutabilmek ve özellikle Google’ın çeşitli hayvan isimleri ile yaptığı güncellemelerden en az hasarla kurtarmaktır. Özellikle, Google’ın spamla mücadele bahanesi ile yaptığı son güncellemeler, sıralamalarda adeta deprem yarattı. Tabi, bu güncellemeye hazırlıklı olup, içeriklerinde mümkün olduğunca spam içeriğe yer vermeyen siteler yerini korudular. Fakat spam ve kopya içerik barındıran siteler, bir anda arka sayfalara ışınlandılar. İnternette ilk sayfada ki sıralama dahi yoğun rekabet konusu iken, 10.cu sayfaya düşen bir sitenin eski konumuna dönmesinin zorluğu ortadadır. İmkansız gibi görünen bu durumun tek çaresi, güncel seo çalışması yapıp, sitenin seo açısından güncellenmesidir.

Yapılan seo güncellemeleri nedeniyle, arama sonuç sayfalarındaki sonuçlar açısından büyük dalgalanmalar olabilmektedir. İlk sayfada çıkan bir site, bazen güncelleme sonrasında 5,10 sayfa geriye dahi gidebilmektedir. Özellikle hedef kitlesine ilk sayfada oluşu sebebiyle ulaşan küçük işletmeler ve online satış yapan e-ticaret siteleri için bu adeta bir yıkımdır. Böyle sonuçlar ile karşılaşmamak yada en az hasarla atlatmak için, sitelerin güncel tutulması ve yapılan değişikliklere göre, anında uyum çalışması yapılmalıdır. İşte Güncel SEO işlemi böyle anlarda önem kazanmaktadır. Elbette bu durumda yapılacak olan çalışmalar mutlaka bir seo uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bazı site sahiplerinin böyle durumlarda, amatörce bir şeyler yapmaya çalışmaları, o siteye faydadan çok zarar getirerek, günden güne sıralamada gerileyecektir.

Ne Yapmalı?

Böyle durumlarda yani sitenizin sıralamasında ani düşüşler ve geriye gidiş başlamışsa, o sitede güncellemelerle çakışan bir durum vardır. Burada kastedilen güncelleme arama motorları güncellemeleridir. En son güncellemelere yönelik bir Güncel SEO çalışması gerekmektedir ve bu işlem kesinlikle bir seo danışmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde o sitenin sıralama açısından sürekli gerileyeceği ve eski konumuna dönmesinin neredeyse imkansız olduğu gerçeğiyle karşılaşılır. O yüzden site sahiplerine önerimiz, mutlaka bir seocu ile temas kurup, onun vasıtası ile sitelerini eski performansına ve sıralamasına getirmeleridir. Hergün binlerce web sitesinin yayına girdiği günümüzde, sitenizin konumunu koruyabilmek ve onu internet mecrasında tutabilmek çok önemlidir. Türkçe’miz de çok güzel bir söz vardır; “Yarım hoca dinden, yarım doktor candan eder insanı” diye. Sizde, kulaktan dolma bilgiler ile seo çalışması yaptığını iddia eden bir takım yarım seoculara kanmayın ve mutlaka referans göstermelerini isteyin.

Sorularınız için: 0532.3964282

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...