SEO Nedir?

By | 28 Mart 2015

seo nedirSEO Nedir SEO İngilizce olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Dünyanın en büyük arama motorlarından olan Google, Yahoo, Bing ve Yandex gibi Arama motorlarında, web sitelerinin kalıcı olması ve arama sonuç listelerinde ön sayfalarda çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO Arama motoru optimizasyonu , yapılacak kapsamlı bir çalışma ile, reklamsız şekilde, web sitenizin diğer web siteleri arasından sıyrılarak, arama motorlarında belirli anahtar kelimeler ile yapılan aramalarda üst sıralarda çıkmasını sağlayan işlemdir. Arama sonuçlarında üst sıralara tırmanmak için yapılacak çalışmanın oldukça zor ve komplike olduğunun farkına varmak ve ona göre davranmak çok önemlidir.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu uygulanmış bir web sitesi arama motorlarında ön sıralarda yer alır. İnternetin yaygınlaşmasıyla müşteriler arayışlarını büyük çoğunlukla, internet üzerinden yaptıkları araştırmalarla sonuçlandırmaktadır. Bu aramalar sonucunda arama listelerinde ön sıralarda yer almanız, sitenizi bir çok müşteri açısından tercih edilen bir noktaya taşır.Tüm bu sebeplerden dolayı Arama Motoru Optimizasyonu, kurumların tanıtımı ve sağlayacağı yeni müşteriler açısından oldukça stratejik bir konuma sahiptir.

2 Çeşit SEO Vardır;

Black Hat SEO: İllegal yöntemlerle arama motorlarını kandırmayı hedefleyen korsan yöntemlerdir. İlk başta hızlı bir şekilde sıralamalarda bir üstünlük sağlansa da, arama motorlarının botları er geç yakalar ve site banlanır!.

White Hat SEO: Legal ve legal görünen yöntemlerle yapılan arama motorlarına uyum (optımızasyon) çalışmasıdır. Yavaş bir şekilde hedefe ulaşır fakat kalıcı bir yöntemdir.

İnternette kalıcılığın ve başarının anahtarı olan seo gibi önemli bir konuda, alanında uzman bir ekiple çalışmanız en önemli unsurdur.

SEO Nedir sorusunun cevabı kısaca budur…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...