Seocular Ne Yapar?

By | 1 Temmuz 2016

Seocular

seocu_banneriSeocular yani SEO Uzmanı yada bir başka tanımla SEO Danışmanı,  internet üzerindeki web sitenizin arama motorları tarafından hem tanınmasını hem de erişebilir olmasını sağlar. SEO Uzmanı sektörünüzle ilgili istediğiniz anahtar kelimeler de, arama motorlarının sonuç sayfalarında yer almanızı ve üst sıralarda çıkmanızı sağlayan SEO çalışmasını yapar, sitenizin trafiğini arttırır ve böylece firmanızın sunduğu  ürünler veya hizmetleriniz ile hedeflenen kitleyi , müşteriyi buluşturur.  İşinin ehli bir SEO Uzmanı kısa süreli çözümlerden ve yapay yöntemlerden ziyade, SEO  açısından uzun süreli, kalıcı ve sağlıklı sonuçlar veren çözümleri uygular ve takibini sürdürür Arama motorları aramaların da sitenizin tanınması ve işinizle ilgili anahtar kelimelerde öncelik kazanması için yapılması gereken uyumlandırma çalışmaları toplamına SEO ( Search engine optimization ) yani arama motoru optimizasyonu, kısacası SEO diyebiliriz. Arama motorlarına en güncel ve en iyi örnek tabi ki Google dir. Arama motorları farklı uzmanlıklar gerektirebilir ve Seocular bu değişikliklere göre çalışmalar yapabilecek tecrübeye sahip kişilerdir.

SEO Hizmetleri Gereklimidir?

Evet. SEO Hizmetleri gereklidir. Eskiden bir web sitesinin, Google’ da yayınlanması için çok basit birkaç kural vardı. Bu kuralları uygulayıp, biraz da reklam desteğiyle, arama sonuç sayfalarında, o web sitesinin üst sıralara çıkması mümkündü. Son on yıl içerisinde, hem web teknolojileri, hem de tarayıcılarda ki değişiklikler ve gelişmeler nedeniyle, web sitesi sahiplerinin sitelerini arama motorlarına kaydedip, bir seo çalışması yapmadan beklemesinin artık yeterli olmadığı belli oldu. Sebebine gelince, her gün Dünya genelinde, milyonlarca yeni web sitesi kaydedilip, yayın hayatına başlıyor. Artık tüm sektörlerde ki web siteleri, kendi branşları ile ilgili anahtar kelimelerde, üst sıralarda çıkmak için yoğun rekabet içerisindeler. Bu durumda ister istemez Seocular‘a iş düşüyor. Üstelik yapılan SEO Çalışmaları kendini fazlasıyla amorti eden bir yöntemdir. Çünkü zaman içerisinde, reklam giderleriniz en aza iner, hatta hiç reklam vermeseniz bile, ilk sayfada olmanın avantajı ile hedef kitleniz, müşterileriniz sitenize ulaşır.

SEO İşlemleri

SEO anlık tepki veren değil, aşamalar halinde sürdürülen bir süreçtir.  Üzerinde çalışılan site, sektörel piyasa ve rakip siteler analiz edilip değerlendirilir ve bir çalışma stratejisi belirlenir. Tanıtımlar, toplist kayıtları yapılır ve kaliteli backlink alımları gerçekleştirilir. Sosyal medya entegrasyonu ve gereken diğer çalışmalar yapılır. SEO Uzmanı tüm bu aşamaların uygulanmasını, değerlendirmesini ve bu süreçte nerede, nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiğini belirleyen ve uygulayan kişidir.  Arama motoru algoritmaları temel alınmakla birlikte, bir seocu için tahmin kabiliyeti ve tecrübe, özenli bir çalışma için olmazsa olmazlardandır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...