Uzman Seocu

By | 8 Temmuz 2016

Uzman Seocu Cenneti

seocu_banneriSon zamanlarda, ara sıra ziyaret edip, yeni makale ve içeriklerine göz attığım yerli ve yabancı  SEO Uzmanlarının sitelerinde, özellikle yerli sitelerde, herkeste bir uzman seocu edası ve sürekli bu işi yapan insanları karalamak, hatta sahtekarlıkla itham etmek! Adeta gökten inmiş bir uyarıcı melek suretine bürünüp, kendilerinden başka herkesi suçlamak ve karalamak! Oysa, her meslek erbabının iyisi de vardır, kötüsü de vardır. Kendisinden başkalarını sürekli karalayan insanlar, büyük ihtimalle bunu, ya bencilliğinden, ya kıskançlığından yapıyordur, ya da mitomani hastasıdır.  Bazılarında da Yansıtma Sendromu olduğundan, kendi kötü yönlerini, başkalarına yükleyerek bir nevi günah çıkarıp, rahatlarlar. Yani her halükarda, böyle insanların, hastalıklı bir  yapıya sahip olduklarını  söyleyebiliriz.

Ülkemiz artık her alanda gitgide gelişen bir ülke. Tüm sektörlerde olduğu gibi, internet ve yazılım teknolojileri konusunda da, hızla büyüyen, gelişen bir ortama sahip. Kendi sektörümüze baktığımızda ise özellikle son on yılda, web tasarım ve SEO alanında çok şeyin değiştiğini görüyoruz. Eskiden bir web sitesini hazırlarken, arama motorlarının kaydetmesi için en fazla 10 adet meta tag yazmak yeterliydi. Şimdi ise SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) başlı başına bir sektör haline geldi. Özellikle sitelerin dinamik hale gelmesi, e-ticaret sitelerinin sürekli artışı ve mobil akıllı cihazların çoğalarak, responsive (uyumlu) tasarımlar sayesinde, akıllı telefonlar ve diğer cihazlardan insanların netteki sitelere hücum etmesi, SEO ve onunla bağlantılı olarak SEM (Search Engine Marketing =Arama Motoru Pazarlaması) gibi, SEF (Search Engine Friendly = Arama Motoru Dostu Yapı) gibi çalışmaları da beraberinde getirdi. Hal böyle olunca, ister istemez SEO kavramına olan ilginin ve talebin artması ile, seo uzmanları çoğalmaya başladı. Bunların bir kısmı gerçekten işini iyi yapıyor ve proje olarak ele aldıkları web sitelerini, arama motoru sonuç sayfalarında çok iyi yerlere getirerek, adeta o sitenin kaderini değiştiriyorlar.

Uzman Seocu Neler Yapar?

Her şeyden önce bir uzman seocu ele aldığı bir siteyi istediği konuma getirebilir. Bunu yaparken, arama motorları algoritmalarından, daha önceki çalışmalarında edindiği tecrübelerden yararlanır. Uzman seocu, asla illegal yöntemlere başvurmaz. Yaparsa, aptallık etmiş olur. Çünkü artık google okuyup, anlayabilen ve yazılanı, çizileni bir mantık çerçevesinde yorumlayabilen bir arama motoru, daha doğrusu gitgide gelişen bir zekaya sahip olmakta olan arama robotu. O yüzden işinin ehli bir seo uzmanı başarıya giden yolun, temiz bir IP, hızlı bir sunucu, uyumlu bir tasarım, özgün içerikler, algoritmalara riayet ve sabırlı bir çalışma olduğunu bilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...